więcej

Inicjatywa referendalna w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Grajewo przed upływem kadencji.

W dniu 19 czerwca 2026 r. do Komisarza Wyborczego w Łomży wpłynęło powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Grajewo przed upływem kadencji.

Pełnomocnikiem grupy inicjatywnej jest Mariusz Piotr Ruchlewicz.

Wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum składa się w terminie 60 dni od dnia powiadomienia Burmistrza Miasta Grajewo o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum (art. 14 ust. 1 w związku z art. 22 ustawy o referendum lokalnym). Wniosek musi być poparty przez co najmniej 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców Miasta Grajewo.

Rejestr zmian

  • Data utworzenia

    22-06-2026 13:55

    Wprowadził:

    Tomasz Łada