Inicjatywa referendalna w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Grajewo przed upływem kadencji.
W dniu 19 czerwca 2026 r. do Komisarza Wyborczego w Łomży wpłynęło powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Grajewo przed upływem kadencji.
Pełnomocnikiem grupy inicjatywnej jest Mariusz Piotr Ruchlewicz.
Wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum składa się w terminie 60 dni od dnia powiadomienia Burmistrza Miasta Grajewo o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum (art. 14 ust. 1 w związku z art. 22 ustawy o referendum lokalnym). Wniosek musi być poparty przez co najmniej 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców Miasta Grajewo.
Rejestr zmian
-
Data utworzenia
22-06-2026 13:55
Wprowadził:
Tomasz Łada